ZÁLEŽÍ NÁM NA VAŠEJ SPOKOJNOSTI

Začiatok. Človek a drevo. Návrat k podstate. Tie najlepšie kusy vyberáme
v lesnom sklade, drevo spracujeme na píle, odkiaľ ho odvezieme
do nášho skladu. Opäť len tie najlepšie kusy. Výberová kvalita
a dostatočne veľká zásoba dreva nám umožňujú garantovať vašu spokojnosť.

STÁLOSŤ NAŠICH VÝROBKOV

Kvalita potrebuje čas. Tri až štyri mesiace drevo prirodzene sušíme vo vonkajšom sklade. Dva až tri týždne potom strávi v sušiarni a ďalšie týždne odpočíva v klimatizačnom sklade. Až potom sa dostane na stôl našich majstrov.

KAŽDÝ KUS MÁ SVOJ RODNÝ LIST

Svoje drevo poznáme. Nie je pre nás len bezmenným kusom. Vieme, odkiaľ je, v akom množstve a kedy prišlo. Zaznamenávame aj to, čo sa s ním deje u nás. Máme zmapovanú celú jeho cestu. Myslíme si totiž,že aj drevo potrebuje starostlivosť i úctu.

DÔKLADNÉ TRIEDENIE JE SAMOZREJMOSŤOU

Triedenie. Triedenie. A ďalšie triedenie… Veľa? Málo? Toľkočasu venujeme tomu, aby sme ponúkli prvotriednu kvalitu…

VLASTNÁ RECEPTÚRA VYHOTOVENIA

Pri výrobe našej škárovky vyberáme tie najlepšie kusy lamiel z toho najlepšieho porezu. Preto lamely nemajú rovnakú šírku. Takto to robíme. Nerobíme kompromisy. Takto je to pre nás prirodzené.

VYRÁBAME LEN NAJVYŠŠIU KVALITU

A. Pre nás písmeno, ktoré označuje kvalitu. Dokonalosť. Do áčka patria pekné rovnovláknité dosky. Bez hŕč a defektov. Prísni sme na seba, našu prácu, ale aj materiál, z ktorého vyrábame.

BIODOSKA

Bio. Symbol dneška. Značka zdravia. Naše dosky majú označenie bio. Vlákna sa prekrížia, spoja. Jadro však tvorí masív. Neklameme, nezamieňame. Toto zaručuje zachovanie prírodných vlastností dreva. Vďaka tomu je stále, pevné a kvalitné.

MATERIÁL SPÁJAME POCTIVO A TRADIČNE

Štiftovanie. Keď toto slovo hľadáte v Googli, sotva niečo nájde. Pre nás je to však dennodenná remeselnícka rutina. Klasický drevený poistný kolík spevní spoje. Stabilizuje materiál. A zdokonalí výsledný vzhľad…

ŠIKMÝM SPOJOM ZABEZPEČUJEME VYŠŠIU PEVNOSŤ

Pre väčšinu stolárov je výroba rybinového spoja vrcholom drevárskeho remesla. Pre nás je to odkaz poctivej roboty. Poklona fortieľu a stolárskemu majstrovstvu.

SME REMESELNÍCI, PRETO POUŽÍVAME KLASICKÉ UCHYTENIE POLÍC

Drevo alebo drevo. Pre nás je voľba jednoduchá. Aj na uchytenie políc preto využívame klasické drevené rebríky, nie kovové podpery či kolíky. Volíme si drevo a stabilitu.

PREVEDENIE NÁŠHO NÁBYTKU SA VYZNAČUJE VYSOKOU STABILITOU

Rámová konštrukcia je chrbticou nábytku. Umožnuje drevu pracovať a dýchať. Zabezpečuje rovnorodosť a stabilitu dielca vo všetkých troch smeroch.

ZVÝRAZŇUJEME PODSTATU DREVA

Nepridávame. Neprikrášľujeme. Len sa snažíme ukázať krásu a kresbu dreva. Ono samo je najdokonalejší maliar. Jeho letokruhy hovoria nielen o veku, ale poslúžia aj ako jednoduchý kompas.

LAKUJEME V NIEKOĽKÝCH VRSTVÁCH A PONÚKAME NEOBMEDZENÉ MOŽNOSTI FAREBNÉHO PREVEDENIA

Prvá vrstva laku, druhá. Tretia. Štvrtá… Zvýrazňujeme jedinečnosť dreva a jeho podstatu. Pozorné oko majstra odlíši najmenší detail v odtieni. Zároveň ponúkame neobmedzené možnosti farebného prevedenia. Dokážeme namiešať čokoľvek, aby kus nábytku vyzeral originálne. Napríklad aj vo farbe piva. Vašej fantázii nekladieme žiadne hranice.

MY HRDZU VYRÁBAME

Kovu venujeme rovnakú pozornosť ako drevu. My hrdzu vyrábame. Na hrdzu čakáme. Pomáha nám pri tom premenlivé počasie Liptova. Na dvore dozrieva hrdza,ktorá si nakoniec nájde svoje miesto na jedinečnom kuse nábytku.

RUČNE MAĽUJEME MOTÍVY PODĽA VAŠICH ŽELANÍ

Jedinečnosť. Ručne maľujeme akékoľvek motívy podľa želania. Na originálnom kuse nábytku vynikne rodinný erb, na skrinke z romantickej kolekcie zas kvetina. Každý ťah štetcom je premyslený, každý kus nábytku jedinečný.